تبلیغات
روزنه
روزنه
در حوادث فتنه گون شناخت عرصه دشوار است . . . بایستی گره گشایی کرد بایستی حقیقت را مشخص کرد
جمعه 17 آبان 1392

بهزاد فراهانی در موضعی عجیب در تمجید از توانایی‌های! دخترش گفته است که: «سینمای ایران بیش از این قدرت نداشت تا از توانایی‌های دخترم استفاده کند. .. دخترم آن کاری که باید انجام دهد برای سینمای ایران انجام داد. سینمای ایران در همین حد توانایی داشت و بیش از این در توان سینمای ایران نبود که از قدرت دخترم استفاده کند.»

  اخیرا بهزاد فراهانی- پدر گلشیفته فراهانی- در موضعی عجیب در تمجید از توانایی‌های! دخترش گفته است که: «دختر من هم به مانند بسیاری از هنرمندان دیگر ایرانی که جهانی شدند ابتدا برای وطنش کار کرد و آن حد اعلای کار که در ایران برایش مقدور بود را انجام داد. سینمای ایران هم بیش از این قدرت نداشت تا از توانایی‌های دخترم استفاده کند. آیا بر آن موزیسینی که برای یک خواننده مطرح جهانی می نوازد هم باید خرده گرفت؟ مطمئنا نه. دخترم نیز به عنوان یک بازیگر سینما دوران رشد را در کشورش پی گرفت و آن کاری که باید انجام دهد برای سینمای ایران انجام داد. سینمای ایران در همین حد توانایی داشت و بیش از این در توان سینمای ایران نبود که از قدرت دخترم استفاده کند.»


سایت پارسینه در ادامه می نویسد : این صحبت بهزاد فراهانی در واقع پاسخی به طعنه‌ی چندوقت قبل بهرام رادان به دخترش بود، رادان در مصاحبه‌ای گفته بود که «من هیچوقت نرفتم که برنگردم! خیلی‌ها رفتند که اینجا ستاره بودند و بازیگری موفق، ولی در دنیای بزرگ سینمای جهان غرق شدند و دیگر آنقدر ستاره نیستند که در دیار خود بودند. در کشور خودت یک شاه ماهی هستی در یک رودخانه ولی در غربت و هالیوود یک ماهی هستی در یک اقیانوس.»


بهزاد فراهانی همچنین در مصاحبه‌اش در پاسخ به رادان گفته است که: «کسی که نمی تواند پیوستن هنرمندان به این قافله عظیم را ببیند حتما مفهوم جهان شمول هنر را درک نکرده است. کسی که نمی تواند به قافله جهانی هنر بپیوندد نمی تواند بر او که جهانی شده، خرده بگیرد چراکه قافله جهانی به مراتب برتر از صادرات محلی است.»


همه‌ی این‌ها یعنی اینکه ظاهرا جناب فراهانی بسیار مفتخراست به «جهانی‌شدن» دخترش و از آثاری که فرزندش در این مدت بازی کرده نه‌تنها شرمنده نیست که اتفاقا به خود می‌بالد. اما آخرین کارهای دختر جناب فراهانی در دل «قافله‌ی هنر جهانی» چه بوده است؟

آخرین اثر دختر جناب فراهانی فیلمی‌ست به نام «درست مثل یک زن» که دختر ایشان در آن نقش یک «رقاصه‌ی عرب» را بازی می‌کند. فیلمی که علاوه بر اینکه به هویت زنان عرب توهین می‌کند، به دلیل بازیگر ایرانی‌ش توهین به ایرانیان نیز هست. دختر «جهانی شده»‌ی بهزاد فراهانی در این فیلم نقش شخصیتی را دارد که پس از جدایی از همسرش به دنبال کار مورد علاق