تبلیغات
روزنه
روزنه
در حوادث فتنه گون شناخت عرصه دشوار است . . . بایستی گره گشایی کرد بایستی حقیقت را مشخص کرد
یکشنبه 22 اردیبهشت 1392
متن و حاشیه‌های لحظه به لحظه پنجمین روز ثبت‌نام کاندیداهای ریاست‌جمهوری را در این خبر بخوانید. به گزارش روزنه به نقل از تسنیم، پنجمین روز فرایند ثبت‌نام از نامزدهای یازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ساعت 8 صبح امروز آغاز شد. آن‌چنان که مصطفی محمدنجار و حسن‌علی نوری گفته‌اند، در روز اول 75 نفر، در روز دوم 67 نفر، در روز سوم 99 نفر و در روز چهارم 123 نفر داوطلب ورود به پاستور، به خیابان فاطمی رفتند تا در یازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کنند. از بین این 366 نفر صادق واعظ‌زاده، کامران باقری لنکرانی، حجت‌الاسلام حسن روحانی، مصطفی کواکبیان، محمد‌ سعیدی‌کیا و حسن سبحانی، سیدمحمد غرضی، حجت‌الاسلام سید محمدباقر خرازی، حجت‌الاسلام علی فلاحیان، روح‌الله احمد‌زاده کرمانی، شهرام علم‌داری، محمدرضا عارف، غلام‌علی حدادعادل، اکبر اعلمی، علی‌رضا زاکانی، علی‌رضا علی‌احمدی و محسن رضایی، 17 چهره شناخته‌شده روز‌های اول، دوم، سوم و چهارم بودند.

در این خبر که لحظه به لحظه تکمیل شده است، آخرین اخبار مربوط به پنجمین روز ثبت‌نام داوطلبین‌ کاندیداتوری ریاست‌جمهوری منتشر شده است.

متن و حاشیه روز پنجم:

* 8:00 چهارمین روز ثبت‌نام داوطلبان ریاست‌جمهوری آغاز شد.

* 8:10 داود احمدی‌نژاد برادر رئیس‌جمهور هم برای ثبت‌نام در انتخابات ریاست‌جمهوری به وزارت کشور آمد. وی بعد از ثبت‌نام گفت: فعلاً به‌صورت مستقل آمده‌ام و هدفی جز خدمت ندارم.

* 8:35 جواد اطاعت عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی هم با حضور در وزارت کشور داوطلب انتخابات ریاست‌جمهوری شد.

* 8:55 محمدباقر قالیباف برای ثبت‌نام ریاست‌جمهوری وارد وزارت کشور شد. حسین مظفر رئیس ستاد انتخابات ائتلاف پیشرفت، قالیباف را همراهی می‌کند.

*9:15 پرویز کاظمی وزیر رفاه دولت نهم، دقایقی پیش برای ثبت‌نام در یازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری وارد ستاد انتخابات کشور شد.

*9:35 قالیباف پس از ثبت‌نام در جمع خبرنگاران قرار گرفت و متن میثاق‌نامه خود را با مردم بدین شرح قرائت کرد:
بسم اللّه الرّحمن الرّحیم
و اوفوا بالعهد انّ العهد کان مسئولاً
سرورانم، مردمم، عزیزانم!  اینک که پس از سال‌ها گذران فراز و نشیب انقلاب‌مان در پیشگاه شما ایستاده‌ام، آمده‌ام با تمام وجود اعلام کنم که بر پیمانم پایدار مانده‌ام، پیمانی که امام عزیزمان از روزی که در 19سالگی پای در جبهه نهادم به من آموخت که: «مدیون این مردمم».

من تمام جوانی‌ام را همراه هزاران هزار جوان شریف دیگر، بر سر همین پیمان ماندم. زندگی من فقط به زندگی فرزند ساده‌ای از این خاک شریف نیست؛ زندگی‌ام زندگی تمام مردم ایران اسلامی است. روایت فتح مردمانی که چون انقلاب کردند و چون پای در دفاع گذاشتند در چشمان‌شان برق امید بود و پس از جنگ تا امروز هم همین امید زنده هست.
آمده‌ام تا عشق و ایثار را زنده کنم، ایستاده‌ام که دوباره به ایران، وطنم و به انقلاب، انقلاب نجیب و مظلوم اسلامی همچون آن روزهای بهشتی افتخار کنم. و من امروز تنها به این افتخار نمی‌کنم که کشوری مستقل هستیم، تنها به این افتخار نمی‌کنم که جوانان‌مان قله‌های بلند دانش را فتح کرده‌اند و حتی تنها به این افتخار نمی‌کنم که یک وجب از خاک‌مان را به دشمن ندادیم و نخواهیم داد. بلکه به این می‌بالم که فرزند مردمی هستم که سخت، امید و ایمان به خدا دارند. و اگر با هم یکی باشیم و صادقانه تلاش کنیم خدا این امید را ناامید نمی کند.  امید به آینده‌ای بهتر، به پیشرفت، به عدالت و به استقلال و آزادی.
این بار آمده‌ام پیمان بزرگ‌تری با مردمم، با امامم، با رهبر عزیزم و با دوستان شهیدم ببندم. با جانم عهد ببندم و به ایرانی افتخار کنم که هیچ کودکی دیگر گرسنه سر به بالین نگذارد. به ایرانی افتخار کنم که جوانانش سرگردان یک شغل باعزت نباشند. به ایرانی افتخار کنم که هیچ پدری خجلت‌زده خانواده‌اش نباشد. به ایرانی افتخار کنم که در آن حرف‌زدن تمام شده باشد و همه با هم کار کنند. به ایرانی افتخار کنم که برادری علیه برادر دیگرش کینه و نفرت نپراکند. افتخار کنم به آرمان‌های‌مان از یک سرزمین عادلانه که رعایت حقوق ملت و قانون اساسی سبب می‌شود کسی با خود نیندیشد بدون رابطه‌بازی، راه‌های پیشرفت او به‌سوی آینده بسته شده است.
افتخار کنم به آرمان‌های بلندمان از وطنی که به‌جای سیاست‌بازان و سیاست‌پیشگان، سیاست‌اندیشان، نخبگان و اندیشمندانش قدر ببینند و بر صدر نشینند و افتخار کنم به امتی که روح اسلام، روح قرآن و روح نظام ولایی پایدارترین مرجع و مأوایش باشد. افتخار کنم به آرزوهای‌مان از امید به یک ایران بی‌کینه، ایران بی‌ظلم، ایران بی‌تفرقه، ایران آباد و در یک کلام ایران اسلامی اسلامی.
افتخار کنم به یک امید واقعی که اول بار در چشمان نازنین دوستان شهیدم دیدم و اینک در چشمان تک‌تک مردمی می‌بینم که منتظر آینده‌اید. باید بیشتر و بهتر کار کنیم تا این امید، ناامید نشود. آمده‌ام به پوست و گوشت و خونم ایمان ببندم که پای این امید به بهتر شدن بایستم. بایستم که دوباره مردمم ببینند که ایران اسلامی، نه ایران چپ است و نه ایران راست. نه ایران ترک است و نه ایران فارس، نه ایران کرد است و نه ایران لر، نه ایران عرب است و نه ایران بلوچ، بلکه ایران اسلامی، فقط یک ایران است. ایران همه ما، ایران بچه‌های ما، ایران بی‌کینه، ایران مستقل و آزاد، ایران اسلامی، ایران قرآن، ایران سربلند و ایران ایران.
با اقتدا به مولایم امیرالمؤمنان علی علیه السّلام عرضه می‌دارم که: «خدایا، تو می‌دانی که آنچه انجام می‌دهم نه برای کسب قدرت است و نه برای رسیدن به دنیای بی‌ارزش. من آمده‌ام تا پرچم ارزش‌های دینی برافراشته شود، سرزمین تو آباد گردد، امنیت بندگان ستم‌دیده‌ات فراهم آید و دستورها و احکام تو اجرا شود». مرا برای عمل به این پیمان یار و یاور باش!
مرا عهدی است با جانان که تا جان در بدن دارم/ هواداران کویش را چو جان خویشتن دارم.
والسّلام/ فرزند شما
محمدباقر قالیباف

وی در ادامه به سوالات خبرنگاران پاسخ داد

عضو ائتلاف پیشرفت در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه "شما هم سردارید، هم دکتر، هم خلبان،شهردارید؛ دوست دارید بیشتر با کدام عنوان خطاب کنند"با بیان اینکه بنده بیش از 30 سال در این کشور توفیق خدمتگزاری دارم و کارنامه من شاهد انجام تعهداتم به مردم است، گفت: ما هر کجا که هستیم خدمتگزار مردمیم، بیش از همه دوست دارم نام خدمتگزار برای من باقی بماند. فرقی نمی کند در کجا هستم. مهم این است در هرکجا هستم بتوانم خدمت صادقانه ای به مردم مخصوصا به محرومان و جوانان عزیز داشته باشم.

وی با بیان اینکه در طول بیش از 6 سال گذشته برنامه‌ای را به طور مرتب با 250 تن از کارشناسان زبده کشور در 24 سرفصل تنظیم کرده‌ام که در یک کنفرانس خبری حتما آن را توضیح خواهم داد، تا برنامه های من در حوزه سیاست خارجی ، سیاست داخلی، اقتصاد خرد، اقتصاد کلان و مخصوصا در حوزه مسائل فرهنگی و اجتماعی تشریح شود، دیدگاه‌های خود را این چنین تشریح کرد: نباید دیپلماسی را با سیاست خارجی اشتباه بگیریم. همه ارکان نظام و سیاست‌های کلان را مقام معظم رهبری تنظیم می‌کنند و در این میان رئیس دولت می‌تواند بیشترین نقش را در تنظیم این سیاست‌ها و سپس تمام نقش را در حوزه دیپلماسی و اجرای این سیاست‌ها داشته باشد.

 قالیباف با تاکید بر اینکه آن جایی که در حوزه هسته ای به بحث عزت کشورمان  مربوط می شود حتما پای آن هستیم و پیگیری می‌کنیم، گفت: بر این اعتقادم که امروز نظام اسلامی فرصت های بسیار کلیدی دارد تا بتواند در حوزه روابط بین الملل، دیپلماسی و مخصوصا مسائل هسته ای سرعت بیشتری در حل این موضوعات داشته باشد.

عضو ائتلاف پیشرفت با بیان اینکه بر این باورم که قانون اساسی میثاق همه ملت ایران است، طبیعتا مسئولان بیش از هر کسی باید بر این میثاق وفادار باشند و آن را اجرا کنند، تصریح کرد: شورای نگهبان قانون اساسی را مرجع تشخیص صلاحیت ها می داند. بنده حتما تابع نظر شورای نگهبان بر اساس قانون اساسی هستم. این نکته را هم باید تاکید کنم که بنده جزء آن افرادی نیستم که اگر توفیق خدمت پیدا کنم، بعدا بگویم قانون نقص داشته و یا چیزی کم دارد.

وی اظهار داشت: پای دو چیز ایستاده‌ام که به طور جدی به آنها توجه کنم؛ نخست اجرای قانون اساسی از روز اول و مخصوصا توجه به بحث حقوق ملت که در قانون اساسی آمده و کمتر به آن توجه شده است. در قانون اساسی آمده که هتک حرمت محکومان و زندانیان در کشور ممنوع است، اما امروز در کشور شاهد هستیم که نه تنها هتک حرمت زندانیان و محکومان صورت می گیرد، بلکه هیچ حرمتی برای شهروندان و بعضی از مسئولان نیست و کسی در کشور قانون را اجرا نمی‌کند.

قالیباف ادامه داد: بنده مصمم هستم که میثاق ملی خود را که قانون اساسی است از روز اول اجرا کنم، نه اینکه آن را به سال های آخر موکول کرده و در آخر بگویم قانون اساسی ظرفیت لازم برای انجام کار ندارد. چنین موضوعی در مشی بنده نبوده و نخواهد بود.

عضو ائتلاف پیشرفت تاکید کرد: بنده به عنوان یک خدمتگزار اگر مسئولیت ریاست جمهوری را بر عهده بگیرم و مشیت الهی بر آن تعلق بگیرد، حتما کمک و همراهی لازم را به دور از تنش و اختلاف با قوه قضائیه در مبارزه با فساد، تبعیض و برخورد با آن‌هایی که به بیت‌المال دست اندازی می کنند خواهم داشت.

وی با بیان اینکه من مرد پروژه های نیمه‌تمام نیستم، ناکید کرد: بعد از اتمام این دوره مدیریت شهری، هیچ پروژه نیمه تمامی در شهر تهران باقی نخواهد ماند و این یکی از افتخارات ماست. تنها پروژه ای که 120 روز از آن عقب بودیم و آن را به مردم تهران هم اعلام کرده‌ام پروژه صدر بود که به خاطر تجهیزات فنی به تعویق افتاد. امروز هم شما شاهد هستید که به سرعت کار این پروژه انجام می شود و مطمئنا قبل از پایان این دوره شورای شهر، پروژه صدر مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

به گفته شهردار تهران، بخشی از دغدغه‌های جوانان ما تنها خاص مراکز استان‌ها و تهران نیست. دغدغه عمومی جوانان ما مخصوصا جوانانی که دارای تحصیلات عالیه هستند بحث اشتغال، ازدواج و مسکن است که باید برطرف شود. از نکات مهم آن است که در حوزه اشتغال زمینه رشد و ضمانت آن در آینده فراهم شود.
قالیباف در پاسخ به این سوال که آیا شما وجود جریان انحرافی را در شهرداری قبول دارید یا خیر، صراحتا پاسخ داد: «جریان انحرافی در شهرداری وجود ندارد.»

در پایان این کنفرانس، شهردار تهران خطاب به خبرنگاران گفت:در کنفرانس خبری مفصل درخدمتتان هستیم.

شهردار تهران در گفت‌و‌گو با صداو سیما نیز تاکید کرد: شورای نگهبان را فصل‌الخطاب می‌دانم و تابع نظر شورای نگهبان هستم.

*9:35 محمدهاشمی مسئول دفتر آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در گفت‌وگو با تسنیم، درباره مطالبی که به نقل از وی در برخی رسانه‌ها منتشر شده و در آن از دعوت آیت‌الله سیستانی از آیت‌الله هاشمی رفسنجانی برای کاندیداتوری سخن به میان آمده است، تأکید کرد: من با آیت‌الله سیستانی دیدار داشتم، اما در اینباره و درباره محتوای آن هیچ گفت‌وگویی با رسانه‌ها نداشته‌ام.برخی رسانه‌ها درباره محتوای این دیدار سخنانی به نقل از من منتشر کرده‌اند که من این حرف‌ها را تایید نمی‌کنم و تاکید می‌کنم که درباره محتوای این دیدار مصاحبه‌ای با رسانه‌ها نداشته‌ام.

*9:51 جواد اطاعت در نشست خبری: من برای همه ایرانیان آمده‌ام، آمدم تا صنعت را از بحران نجات دهم، آمدم اشتغال و تولید را به ارمغان آورم و با رویکرد اصلاح‌طلبانه دولت خردگرا را تشکیل دهم./ آمدم تا تحجر را از چهره سیاست بزدایم، آمدم تا سیاست خارجی را از رویکرد غیرعلمی رها بخشم و با کشورهای توسعه یافته تعامل همسویی را برقرار کنم.آمده‌ام قبیله‌گرایی پایان یابد و آمدم تا از شایسته‌ترین فرزندان ایران استفاده کنم، آمدم تا اجرای قانون اساسی بویژه جمهوریت آن را مورد تاکید قرار دهم.

بنده تمام تلاش خود را به کار بستم که بزرگان اصلاحات من‌جمله آقای محمد خاتمی وارد عرصه انتخابات شود، اما از آنجا که با توفیق همراه نبودم، تصمیم گرفتم خودم وارد عرصه انتخابات شوم./ با رویکرد اصلاح‌طلبانه مسائل کشور را به پیش خواهم برد و البته تابع خرد جمعی خواهم بود و نتیجه اجماع اصلاح‌طلبان را نیز می‌پذیرم.

اطاعت درباره آخرین فعالیت‌های اطرافیان سیدمحمد خاتمی در انتخابات ریاست‌جمهوری، تصریح کرد: امشب جلسه شورای راهبردی اصلاح‌طلبان برگزار می‌شود و در آن جلسه اجماع کاندیداها در این انتخابات مطرح خواهد شد./ وی درباره اینکه آیا برای کاندیداتوری خود با مهدی کروبی گفت‌وگو کرده‌اید یا نه، خاطرنشان کرد: وی همچنان در حصر است و هیچ ارتباطی با وی ندارم. اما می‌دانم اگر اصلاح‌[طلبان به نتیجه واحد برسند، موسوی و کروبی هم تمکین خواهند کرد./اعتماد ملی هیچ منعی برای کاندیداتوری کسی اعلام نکرده است و من هم عضو جریان اصلاحاتم و آزادانه آمده‌ام و فقط اجماع را می‌پذیرم.

*10:03 حجت‌الاسلام محمدحسن ابوترابی‌فرد برای ثبت‌نام در یازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری، وارد وزارت کشور شد.

*10:14 حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد درجمع خبرنگاران:دبیر ائتلاف 5گانه نظر ائتلاف را به صورت شفاف اعلام کرد/ اعضا هم نظرشان را اعلام کردند.

*10:35: محمدعلی ایزدی معاون وزیر نفت دولت هاشمی هم ثبت‌نام کرد/ وی درباره حضور آیت‌الله هاشمی گفت: کاندیداتوری آقای هاشمی تا ساعت 11 مشخص می‌شود.

* 10:48 سخنگوی شورای نگهبان:فردی که با دشمنان نظام دیدار می‌کند "رجل سیاسی" و "رجل مذهبی" نیست

*11:32: علی‌اکبر جوانفکر مشاور سابق رئیس‌جمهور هم برای ثبت‌نام در انتخابات یازدهم وارد وزارت کشور شد.

*11:56 عباس کریمی رئیس سابق دانشکده حقوق دانشگاه تهران و عضو کانون وکلا نیز برای ثبت‌نام در انتخابات یازدهم، ثبت‌نام کرد.

*11:58 محمد مهدی زاهدی عضو هیئت اجرایی انتخابات کشور در گفت‌وگو با تسنیم از تشکیل جلسه شورای مرکزی اجرایی انتخابات در بعد از ظهر امروز خبر داد و گفت: در این جلسه احتمال تمدید زمان ثبت‌نام داوطلبین انتخابات ریاست جمهوری را بررسی خواهیم کرد.

*11:58 ابراهیم اصغرزاده هم برای انتخابات یازدهم ، وارد وزارت کشور شد./ وی در جمع خبرنگاران گفت:  آمده‌ام که اصلاح‌طلبان را نمایندگی کنم و تابع پروتکلی هستم/ وی که با همراهی الیاس حضرتی به ستاد انتخابات آمده بود، به شوخی گفت: آمده‌ام که آقای حضرتی را راضی به کاندیداتوری در انتخابات کنم.

*11:59 مهدی چمران در انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام نمی‌کند/ وی تصمیم گرفته است در شوراها بماند.

*12:12جوانفکر در نشست خبری

علی‌اکبر جوانفکر مشاور سابق رئیس‌جمهور در نشست خبری خود با  بیان اینکه شما در جریان مسائلی که برای من بودجود آمده هستید، گفت: من هیچ وقت دوره 6 ماهه زندان را قبول نداشتم و الان هم ندارم ولی تابع قانونم.

وی با بیان اینکه انتخابات ریاست‌جمهوری فرصتی برای خدمتگزاری و تلاش برای عرضه توانمندی‌ها برای کشور است، افزود: با همین نیت خود را نامزد کردم و امیدوارم که با شرکت در انتخابات و فعالیت‌های تبلیغاتی بتوانم رای لازم را برای کسب کرسی ریاست جمهوری پیدا کنم.

مشاور سابق رئیس‌جمهور در پاسخ به این سوال که در صورت رد صلاحیت، آیا نظر شورای نگهبان را خواهید پذیرفت، گفت: این سوال را فقط متوجه نامزدها نکنید.همه دستگاه‌ها و حتی شورای نگهبان باید بر اساس ضوابط قانونی عمل کنند. ما هم از قانون تبعیت می‌کنیم.

وی با بیان اینکه بالاخره انتخابات متعلق به  مردم است و باید حق مردم را به درستی ادا کنیم، اظهار داشت: فکر می‌کنم شورای نگهبان اگر بر اساس قانون به سوابق و خدمات من دقت کند، حتما تایید صلاحیت می‌شوم؛ علاوه بر این دادستان کل کشور هم گفته است که محکومیت در دستگاه قضایی به معنای رد صلاحیت نیست.

مدیرعامل سابق روزنامه ایران با تاکید بر اینکه فکر می‌کنم دارای پایگاه اجتماعی هستم و با همین نیت وارد عرصه انتخابات شدم، به ماجرای روزنامه ایران اشاره کرد و گفت: آن روز که آمدند به روزنامه ایران حمله کردند، هیچ حکمی برای بازداشت من نداشتند و به همین دلیل هم گذاشتند و رفتند. عدم بازداشتم در آن روز ربطی به حمایت از رئیس جمهور نداشت.

وی درخصوص همراهی همرش نامزدی هم گفت: همسرم موافق نامزدی من نبود اما گفتم فرصتی است که باید دین خود را به مردم ارائه کنیم و به همین دلیل درخواست کردم بنده را همراهی کنند.

مشاور سابق رئیس‌جمهور با بیان اینکه خودم را عضو خانواده رسانه می‌دانم و با همه اعضای خانواده رسانه رابطه خوبی دارم، اظهار داشت: حالا فرض کنید از خانمی از طرف ایرنا شکایت هم شده، من بعدا که فهمیدم شکایت را پس گرفتم. لذا دلیلی بر رابطه بد من با رسانه‌ها نیست.

وی با تاکید بر اینکه راه من با راه احمدی‌نژاد انطباق دارد و ادامه دهنده دولت احمدی‌نژاد خواهد بود، درباره اینکه با چه کسی برای ثبت نام در انتخابات مشورت کرده است، گفت: دلیلی  ندارد بگویم برای ثبت نام با چه کسی مشورت کرده‌ام، من خودم تصمیم گرفته‌ام که بیایم.

جوانفکر در پاسخ به سؤالات متعدد خبرنگاران درباره ارتباطش با جریان انحرافی گفت: شما می‌خواهید من را محاکمه کنید یا سوال‌؟ شما ‌من را بازجویی می‌کنید. جریان انحرافی وجود خارجی ندارد. کجا وجودش به اثبات رسیده است؟ چرا بر اساس فرضیات ذهنی افراد را محاکمه می‌کنید؟

وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا شما کاندیدای دولت هستید، تصریح کرد: مگر دولت می‌تواند کاندیدا داشته باشد که من کاندیدایش باشم؟ دولت نمی‌تواند کاندیدا داشته باشد.

مدیرعامل سابق خبرگزاری ایرنا در پاسخ به سؤالی درباره نحوه ارتباطش با روحانیون, جایگاه روحانیت را در کشور رفیع خواند و با بیان اینکه شخصیت‌های عظیم‌القدری مانند امام و رهبری روحانی هستند، خطاب به خبرنگاران گفت: این سوالات که از من‌ می‌پرسید، اصلاً موضوعیت ندارد چراکه کسی که کاندیدا می‌‌شود، چهارچوب‌ها را قبول دارد لذا این سؤالات شما انحرافی است.

جوانفکر خطاب به خبرنگاران گفت: شما می‌خواهید من را محاکمه کنید یا سوال کنید؟ شما دارید من را بازجویی می‌کنید.

*12:20 حجت‌الاسلام سید ابوالحسن نواب مسئول سابق دفتر سیاسی جامعه روحانیت هم برای ثبت‌نام در انتخابات به وزارت کشور آمد.

*12:27 الیاس حضرتی: حدس می‌زنم که تا حدود 30 درصد هاشمی‌رفسنجانی در انتخابات ثبت‌نام کند.

*12:28 علی‌آبادی رئیس کمیته ملی المپیک برای ثبت نام به وزارت کشور آمد.

*12:38 علی‌آبادی پیش از ثبت‌نام انصراف داد؛ وی که مدارکش را به همراه نیاورده بود، گفت: شاید عصر برای ثبت‌نام برگردم.

*12:54 حجت‌الاسلام نواب در نشست خبری

به صورت مستقل در عرصه انتخابات حضور پیدا کرده‌ام و تاکنون دیدار انتخاباتی هم نداشتم./وی درپاسخ به این سوال که آیا انتخاب ابوترابی به عنوان کاندید نهایی ائتلاف پنجگانه اصولگرایان به پیشنهاد آیت‌الله مهدوی‌کنی بوده است اظهار داشت: بیش از یکسال است در جلسات جامعه روحانیت مبارز شرکت نمی‌کنم./ قصد ندارم که به نفع کسی کناره‌گیری کنم.

*13:00 طهماسب مظاهری رئیس سابق بانک مرکزی برای ثبت‌نام در انتخابات وارد وزارت کشور شد./ وی پیش از ثبت‌نام گفت که به صورت مستقل آمده است.

*13:20 حسنعلی نوری جانشین ستاد انتخابات:تا ساعت 13، 89 نفر برای انتخابات ریاست‌جمهوری یازدهم ثبت نام کرده‌اند./از این تعداد 2 نفر خانم هستند.

نوری با بیان اینکه ثبت‌نام از داوطلبین تا ساعت 18 امروز ادامه دارد، اظهار داشت: تا کنون بحثی درخصوص تمدید زمان ثبت‌نام مطرح نشده است.

وی درخصوص بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات شوراهای شهر گفت: بررسی صلاحیت در هیئت‌های اجرایی تمام و به هیئت‌های نظارت ارسال شده است؛ این هیئت تا 28 اردیبهشت ماه جواب نهایی را اعلام می‌کند.

*13:23  حجت‌الاسلام موسی‌پور: براساس تصمیمی که در نشست ائتلاف گرفته شده، خروجی نهایی ائتلاف برای انتخابات ریاست جمهوری مشخص شده است، بنابراین باهنر، آل‌اسحاق و پورمحمدی در انتخابات ثبت‌نام نمی‌کنند.

*13:30 منوچهر متکی: نفر اول در نظرسنجی‌ها هستم/ ساعت 15 امروز ثبت‌نام می‌کنم.

*14:25 محمود کاشانی فرزند آیت‌الله کاشانی برای ثبت‌نام در انتخابات یازدهم به وزارت کشور رفت./ وی شعار انتخاباتی خود را "اجرای کامل قانون اساسی" خواند و گفت: معتقدم تا به حال قانون اساسی در کشور کامل اجرا نشده است.

*14:30 هیئت 8 نفره‌ای از شورای نگهبان برای بازدید و بررسی به محل ثبت‌نام انتخابات ریاست جمهوری آمد.

*14:31 مسعود پزشکیان برای ثبت‌نام در انتخابات وارد وزارت کشور شد. وی در جمع خبرنگاران گفت: اگر هاشمی بیاید به نفع او کنار می‌کشم./ وی درخصوص رد صلاحیتش گفت: شعار ما قانونمداری است و طبق آن عمل می کنیم.

*14:39 علی‌اکبر ولایتی برای ثبت‌نام در انتخابات یازدهم، وارد وزارت کشور شد/ او پیش از ثبت‌نام در جمع خبرنگاران گفت که برخلاف شایعات، هیچ اختلافی با قالیباف ندارد/ ولایتی تاکید کرد: به نفع هاشمی کنار نمی‌کشد.

*14:58 برخی از اخبار حکایت از حضور تیم حفاظت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در ستاد انتخابات کشور دارد.

*15:20 آغاز نشست خبری ولایتی/


مهمترین محورهای سخنان ولایتی

ولایتی در ابتدای سخنانش اهداف خود را اینچنین تشریح کرد: بازگرداندن ارزش واقعی پول ملی، تلاش در جهت برنامه‌ریزی و ایجاد راه‌های فوری، میان مدت و بلند مدت برای رفع بیکاری، اشتغال برای جوانان، و حمایت از تولید که امروز در حال انحطاط است و تولید کنندگان با مشکلات زیادی مواجهند.

وی با بیان اینکه ائتلاف پیشرف شکل گرفت تا هسته‌ای باشد برای اتحاد اصولگرایان و اصولگرایی هم مارک مخصوصی روی گروهی نیست، گفت: هر کس نظام و قانون اساسی و ولایت فقیه را قبول داشته باشد و تعهد داشته باشد، اصولگراست.

ولایتی در توضیح اینکه ما چه زمانی باید نفر اصلح را از بین مجموعه 3 گانه و پنج گانه و ... انتخاب کنیم، گفت:گفته‌ایم که بر میثاقی استوار هستیم ولو اینکه نفری که از ائتلاف پیشرفت انتخاب می‌شود، غیر از ما سه نفر باشد. هیچ اختلافی بین ما سه نفر وجود ندارد و همچنان اتحاد و همبستگی وجود دارد. امیدواریم در نهایت یک نفر از اصولگرایان در انتخابات شرکت کند.

عضو ائتلاف پیشرفت با بیان اینکه در رابطه با مسائل سیاست خارجی، مشاور مقام معظم رهبری هستم و سابقه 33 سال کار در سیاست خارجی را دارم؛ بنابراین حرفی می‌زنم که عملی باشد.

وی درخصوص پرونده هسته‌ای کشورمان نیز گفت:کاربرد صلح آمیز انرژی هسته‌ای را حق خودمان می‌دانیم و در عین حال رابطه مان با کشورها را حفظ می‌کنیم. استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای و حفظ آن به معنای ایجاد تنش با سایر کشورها نیست

ولایتی تاکید کرد: پرچم ائتلاف پیشرفت را خودم بلند کردم و بعد با آقایان قالیباف و حداد صحبت کردم.

وی در پایان تاکید کرد: به زودی خبرهایی از همبستگی هرچه بیشتر اصولگرایان خواهید شنید.

ولایتی در این نشست به سوال یک خبرنگار خارجی حاضر در نشست خبری، به زبان انگلیسی پاسخ داد.

*15:49 محمد شریعتمداری وزیر بازرگانی دولت اصلاحات، دقایقی پیش برای ثبت‌نام در یازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری وارد وزارت کشور شد.

*15:40 رامین مهمانپرست سخنگوی وزارت امور خارجه برای ثبت‌نام در انتخابات یازدهم وارد وزارت کشور شد. / مهمانپرست در جمع خبرنگاران: براساس تکلیف آمده‌ام و به نفع کسی هم کنار نمی‌روم.

*16:08 سعید جلیلی دبیر شورای عالی امنیت ملی هم در انتخابات یازدهم ثبت نام کرد.

*16:30 محمدحسن قدیری ابیانیه نیز برای ثبت‌نام در انتخابات، وارد ستاد انتخابات کشور شد.

*16:33 صادق خلیلیان وزیر کشاورزی دولت دهم برای ثبت‌نام در انتخابات ریاست‌جمهوری به وزارت کشور رفت.

*16:40 سعید جلیلی بدون مصاحبه با خبرنگاران و برگزاری نشست خبری، وزارت کشور را ترک کرد.

*10: 17 بهمن شریف‌زاده و عبدارضا داوری از حامیان مشایی به ستاد انتخابات آمدند.

*17:45 محمدجعفر محمدزاده معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد و رئیس دفتر سابق محمدرضا رحیمی محمدرضا رحیمی را برای انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد.

*17:44 آیت‌الله هاشمی وارد وزارت کشور شد.

*17:45 جمعیت هزار نفری طرفدار هاشمی در حال شعار دادن در حمایت از وی هستند.

*17:47 احمدی‌نژاد از درب شماره 3 وارد ستاد انتخابات کشور شد.

* 17:50: بقایی: مشایی در حضور احمدی‌نژاد ثبت‌نام می‌کند.

*17:51 عده ای از تجمع‌کنندگان شعار "سلام بر خاتمی درود بر هاشمی" سر می‌دهند و عده‌ای هم شعار می‌دهند که "هاشمی، هاشمی مملکتو رها کن"

*17:53 عزت‌الله انتظامی، سیدحسن موسوی، شیخ‌الاسلامی وزیر سابق کار،نامی وزیر ارتباطات و نیکزاد وزیر راه از دیگر همراهان مشایی هستند. نیکزاد در پاسخ به اینکه آیا شما هم ثبت‌نام می کنید گفت: اشنا‌الله ثیت‌نام می‌کنم.

*17:58 زمان ثبت‌نام تمدید نمی‌شود،فقط آنهایی که قبل از پایان زمان قانونی وارد وزارت کشور شده‌اند، ثبت‌نام می‌کنند.

*18:00 ماراتن5 روزه ثبت‌نام داوطلبین ورود به پاستور پایان یافت

*18:20 هاشمی رفسنجانی: به خاطر اینکه مقام معظم رهبری فرمودند "همه سلایق درانتخابات حضور داشته باشند"، حضور پیدا کردم.

*18:20 مشایی: برای پرشور کردن انتخابات به صحنه آمدم/ درباره شورای نگهبان، تابع قانونم/ وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اگر از طرف شورای نگهبان رد صلاحیت شدید، چه واکنشی نشان می دهید، گفت: همه دستگاه‌ها، افراد و سازمان‌ها باید براساس قانون عمل کنند.

مشایی در پاسخ به اینکه یعنی از نشر شورای نگهبان تمکین می‌کنید، گفت: همه باید به قانون عمل کنند.

وی درخصوص حضور همزمانش با هاشمی در ستاد انتخابات اظهار داشت: رهبری فرمودند از همه جریان‌های سیاسی در انتخابات حضور داشته باشند؛ طبعا من هم از حضور هاشمی استقبال می‌کنم.

*18:26 هاشمی بدون برگزاری نشست خبری و پاسخ به سوالات خبرنگاران، از وزارت کشور خارج شد.

*18:38 نشست خبری مشایی آغاز شد

احمدی‌نژاد در واکنش به اعتراض برخی حضار به حضورش در وزارت کشوربه همراه مشایی و تبلیغ به نفع وی گفت:"امروز را مرخصی گرفته‌ام."

مشایی: احمدی‌نژاد برای اولین بار در طول این 8 سال ریاست‌جمهوری فقط امروز را مرخصی گرفتند تا قانوناً بتوانند اینجا حاضر شوند.

وی با بیان اینکه احمدی‌نژاد را برای خودم یک قدیس می‌دانم و علاقه من به احمدی‌نژاد ار معرفتم به وی نشات می گیرد، اظهار داشت: ادامه دادن راه دولت احمدی‌نژاد را یک تکلیف بزرگ برای خود می‌دانم.

مشایی اظهار داشت: برخی از ردصلاحیت من حرف می‌زنند، ظاهراً آنها امید دیگری ندارند ولی می‌گویم که در چارچوب قانون هیچ مشکلی ندارمغ در مملکتی که در راس آن ولی فقیه باشد هر مشکلی حل می‌شود.

وی ادامه داد: هرگز خود را در سطح ریاست جمهوری نمی‌دانم، اما آنچه که موجب شد حاضر شوم مجموعه‌ تبادل نظرها با دوستان امین بود و نقطه نظرات رهبر انقلاب برای خلق حماسه انگیزه ساز اصلی برای حضورم بود.

***سخنرانی احمدی‌نژاد در نشست مشایی

احمدی نژاد در نشست خبری مشایی درخصوص حضورش به همراه مشایی گفت: من احساس تکلیف کردم و بعد از 8 سال مرخصی گرفتم که بتوانم در مقدمات برپایی جماسه بزرگ حضور یابم.

رئیس‌جمهور ادامه داد: 3 روز روزه و 14 هزار صلوات برای نقش‌آفرینی مشایی نذر کردم که امروز بیایم. من مشایی را 28 سال است می‌شناسم؛ او فردی مومن، پاک و کارآمد است.

وی با بیان اینکه مشایی همه قوت‌های دولت را دارد و دارای نقاط برجسته‌تری از احمدی‌نژاد است، به انتخابات اشاره کرد و گفت: انتخابات آزاد است و تمام سلایق  باید بیایند و برنامه‌هایشان را مطرح کنند.

احمدی نژاد تاکید کرد: مشایی یعنی احمدی‌نژاد و احمدی‌نژاد یعنی مشایی.

* قدیری ابیانه در نشست خبری

پس از پایان سخنان احمدی‌نژاد، وی به همراه مشایی سالن را ترک کردند. پس از آنان محمدحسن قدیری ایبانه برای نشست خبری پشت تریبون رفت.

وی در ابتدای سخنانش در اعتراض به اقدام رئیس‌جمهور گفت:امروز دم خروس بیرون زد و مشخص شد که سفرهای استانی تبلیغات مشایی بوده است. احمدی نژاد امروز با این حرکت چهره واقعی خود را به ملت نشان داد.

در همین هنگام یکی از حامیان مشایی به روی صحنه رفت  و مانع ادامه سخنرانی قدیری ابیانه شد و در اعتراض به اظهارات قدیری ابیانه، تمام لوگوهای رسانه‌ای تعبیه شده بر روی صحنه را به زمین ریخت.

این اقدام حامی مشایی با اعتراض شدید خبرنگاران برخی رسانه‌ها مواجه شد.

پس از برخورد حامی مشایی با قدیری ابیانه و ممانعت برخی مسئولان از نشست خبری وی، پرسش و پاسخ قدیری ابیانه با خبرنگاران به صورت سرپایی انجام شد.

حاشیه ها: شبکه ایران که از رسانه‌های حامی اسفندیار مشایی است، در زمان حضور مشایی و احمدی‌نژاد از خبرنگاران رسانه‌های منتقد دولت فیلمبرداری می کرد؛ پس از تذکر خبرنگاران به رسانه حامی دولت برای عدم فیلمبرداری و مخالفت این رسانه، باعث درگیری با فیلمبردار این رسانه شد. پس از این درگیری تا دقایقی اتاق خبرنگاران متشنج شد.


برچسب ها : انتخابات,کاندیدا,ثبت نام,
ارسال شده توسط محمد رستمی در ساعت 04:50 ب.ظ | نظرات شما ()

درباره ما
منوی اصلی
موضوعات مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
صفحات اضافی
ابر برچسب ها
آمار و امكانات
آخرین بروزرسانی :
تعداد كل مطالب :
تعداد کل نویسندگان :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازید از وبلاگ :
  

Online User
جستجو

پیوندهای روزانه
لینك دوستان
آخرین مطالب ارسالی
دانلود نوحه و مداحی محمود کریمی محرم ۹۲ – ثارالله الهادی – دهه اول
دانلود گلچین نوحه و مداحی محرم سال ۹۱ کریمی
سخنان عجیب و جنجالی فراهانی در دفاع از هنر جهانی گلشیفته!
توهین به ملت ایران و تبلیغ دموکراسی در شبکه من وتو+تصویر
عقاب ، ، جاسوس ، ، صهیونیست
چرا یک روز قبل از مذاکره از خزانه خالی گفته شد؟
زهرا اشراقی در گفتگو با شرق الاوسط؛صدای هایده و مهستی را دوست دارم/ آخرین فیلم‌های هالیوودی را می‌بینم/ می‌خواهم تابوشکن باشم/ در اینستاگرام چند عکس بدون چادرم را منتشر کردم
نقد فیلم؛"چکش عظیم" برای نابودی فطرت انسان غربی+عکس
این زنها در اوین شکنجه شده اند
عقب‌نشینی هاشمی از پافشاری بر ادعایش
جواز طبخ غذا با "شراب" توسط مفتی سعودی!
برای بهائیان هدایایی از شرمساری و پوزش خواهی ببرید!+تصویر
عاقبت تلخ یک شومن و یک بازیگر سر سپرده به ضدانقلاب+تصاویر
آقازاده ای که شبیه به آقازاده ها نیست
فول آلبوم آهنگ های حامد زمانی + ویدیو ها
آخرین اخبار خبرکزاریها
طراح
طراح قالب های وبلاگ